30.10.2017 / Gösterim Sayısı : 307

Yüksekova İlçemizde Kırsal Kalkınma ve Destekleme Projeleri (12. Etap) Tanıtımı Toplantısı Yapıldı.

#Yüksekova İlçemizde Kırsal Kalkınma ve Destekleme Projeleri

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezi Gösteri ve Toplantı Salonunda  Kırsal Kalkınma ve Destekleme Projeleri (12.etap) tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantı İl Müdürümüz Vahap ŞİMŞEK'in talimatları ile İlçe Müdürümüz Cezmi YILMAZ tarafından koordine edilerek düzenlendi.

Toplantıya Yüksekova İlçe Kaymakamı Mahmut KAŞIKÇI, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Birlik Başkanları, Muhtarlar, Çiftçiler ve Yüksekova Halkı katılım sağladılar.

Yoğun ilginin olduğu Kırsal Kalkınma ve Destekleme Projeleri (12.etap) tanıtım toplantısının açılış konuşmasını İlçe Kaymakamı KAŞIKÇI gerçekleştirdi. Konuşmalarında Yüksekova ilçesinde tarımsal faaliyetler adına yapılan desteklemelere değinen KAŞIKÇI; Kırsal Kalkınma ve Destekleme Programı çerçevesinde ülke genelinde en çok Yüksekova ilçemizin faydalandığını ve ülke sıralamasında 1.sırada olduğunu belirtti.

Toplantı İl Müdürümüz ŞİMŞEK'in slayt ve video gösterimleri ile desteklenen sunumlarıyla devam etti. Sunumlarında Kırsal Kalkınma ve Destekleme Projeleri (12.etap) tanıtımının yanı sıra Yüksekova çiftçisinin destekleme programlarından daha fazla faydalanmaları, üretim ve istihdamın kırsal kalkınma ile atak yapması adına hazırlanacak projelerde dikkat edilmesi gereken hususlara da değinen ŞİMŞEK; Yüksekova çiftçisinin Kırsal Kalkınma ve Destekleme Projeleri (12.etap) Programından en çok proje alan ilçe olması yolunda ellerinden gelenin en iyisini yapma adına bütün mesai arkadaşları ile beraber çiftçilerimizin hizmetlerinde olduğunu söyledi. ŞİMŞEK katılımcıların sorularına da cevaplar vererek çiftçilerin taleplerini de not aldı.

İl Müdürümüz ŞİMŞEK başta Yüksekova İlçe Kaymakamı Mahmut KAŞIKÇI ve tüm katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.


''