31.5.2017 / Gösterim Sayısı : 353

Çiftçilere 102 Bin Adet Sebze Fidesi Dağıtıldı

#Çiftçilere 102 Bin Adet Sebze Fidesi Dağıtıldı


     Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya konulan ''Hakkâri Sebzeciliğini Geliştirme" projesi kapsamında, çiftçilere 102 bin adet fide dağıtımı gerçekleştirildi. Valiliğimizin desteğiyle uygulanan proje kapsamında, kent merkezi ve ilçelerde bulunan çiftçilere, 65 bin aşılı karpuz, 30 bin domates, 4.000 adet kavun, 1.500  adet biber 1.500 adet  patlıcan olmak üzere toplam 102.000 fide dağıtımı gerçekleştirildi.

Kurum bahçesinde yapılan dağıtıma Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Vahap ŞİMŞEK, İl Müdür Yardımcısı Bülent TANYÜREK ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Emin ERTAŞ ve çiftçiler katıldı.

Dağıtımda konuşan İl Müdürümüz Vahap ŞİMŞEK, Hakkâri bölgesinin sebzecilik faaliyeti için uygun koşullara sahip olduğunu, bu potansiyelin geliştirilmesi için bundan sonraki yıllarda da desteklemeye devam edeceklerini bitkiye, tohuma ve tohumculuğa çok önem verdiklerini, bu fidelerin çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diledi. Ayrıca Bitkisel üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğüne çalışmalarından dolayı teşekkür etti."

Fidelerini alan çiftçilerimizde İl Müdürlüğümüze çalışmalarında dolayı teşekkür ettiler.


''