10.5.2017 / Gösterim Sayısı : 314

Valimiz Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK Kurumumuzu Ziyaret Etti

#Valimiz Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK Kurumumuzu Ziyaret Etti

       Valimiz Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Valimiz Sayın TOPRAK' ı İl Müdürümüz Vahap ŞİMŞEK ve kurum çalışanları karşıladı.

Valimiz Sayın TOPRAK İl Müdürlüğümüze yeni atanan Vahap ŞİMŞEK 'e hayırlı olsun dileğinde bulundu. Valimiz Sayın TOPRAK, daha sonra İl Müdürü ŞİMŞEK' ten kurum çalışmaları hakkında brifing aldı.

İl Müdürümüz ŞİMŞEK Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde 2006 yılından beri İlimizde 1-10. Etaplar arası bitkisel ve hayvansal üretimi geliştirmeye yönelik bin 113 proje uygulandığını ve 3 projenin de devam ettiğini, Genç Çiftçi Programı hakkında da bilgi verdi.

İl Müdürümüz ŞİMŞEK, "2016 yılında uygulanan projeye il genelinde toplam 3 bin 530 çiftçi başvurdu. Arıcılık, örtü altı, kapama meyve bahçeleri, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projelerinden 177 tanesi kabul görülerek uygulandı. Uygulanan bu projelerin toplam maliyeti 5 milyon 308 bin liradır.

 

2017 yılında ise genç çiftçi projelerine İlimiz genelinde 6 bin 480 vatandaşımız başvuruda bulundu. Bakanlığımızca bu başvurulardan 197'si kabul görülerek bütçe tahsis edilmiştir" şeklinde konuştu.

 

Valimiz Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK kurum çalışmaları hakkında geniş kapsamlı brifing altıktan sonra kurumdan ayrıldı.09.05.2017


''