10.5.2017 / Gösterim Sayısı : 241

8. Ulusal Tarım Ve İnsan Fotoğraf Sergisi

#8. Ulusal Tarım Ve İnsan Fotoğraf Sergisi

    Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Denizbank işbirliğinde, toprağın ve tarımın önemi konusunda toplumsal ve bireysel duyarlılığı artırmak amacıyla 2009 yılından itibaren düzenlenen ve kamuoyunda yoğun ilgi gören 8. Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasına 529 katılımcı, 2 bin 317 eser ile katıldı. Yarışmanın dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen fotoğrafları, bu yıl 8. Ulusal Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf sergisi ilimiz Valisi Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK, İl Müdürümüz Vahap ŞİMŞEK, İlimizin Kamu Kurum ve Kuruluş Amirlerinin katılımlarıyla Hakkari Valiliği Hükümet Konağının bahçesinde halkımızın beğenisine sunuldu.

Tarım, hayvancılık, toprak, su, gıda ve gıda ürünlerinin korunması ile çiftçi, köylü ve köy yaşamı konularının işlendiği ve 8. yapılan "Tarım ve İnsan" konulu Ulusal Fotoğraf yarışmasında, 6 kategoride yarışmada dereceye giren eserlere toplam 50.000 TL Denizbank hediye çeki ile kitap ve DVD setleri armağan edildi. Herkesin katılımına açık olan yarışmada Genel, Çiftçi, Aile Çiftliği Teması, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları ve Denizbank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşiyor.        

İl Müdürümüz Vahap ŞİMŞEK; Tematik kategori, 2016 yılında Türkiye'de ilk defa düzenlenen EXPO 2016 Antalya'nın teması olan "Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya- Çiçek ve Çocuk" olarak belirlendi. Tarımın sanatsal ve gülen yüzünü göstermek amacıyla  açılışını yaptığımız Tarım ve İnsan konulu Ulusal fotoğraf sergimizin tarıma farklı bir bakış getirmesi temennisiyle ilimize hayırlı olmasını, İl ve ülke tarımına katkıda bulunmasını diler, katılımlarından dolayı başta Sayın Valimiz Cüneyt Orhan TOPRAK'a, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirlerine ve tüm halkımıza teşekkür ederiz dedi.09.05.2017


''