11.4.2017 / Gösterim Sayısı : 230

Genç Çiftçi Hibe Desteği Tanıtım Toplantısı

#Genç Çiftçi Hibe Desteği Tanıtım Toplantısı

       Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi ile ilgili 5 Nisan 2017 tarihinde köy muhtarlarıyla bir toplantı düzenlendi.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine ilişkin Bakanlığımızın 2017 yılı Tebliğ doğrultusunda 5 Nisan 2017 tarihinde yapılan toplantıya İl Müdürümüz başkanlığında Abdullah SEVEN, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Serkan KIRAN ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Emin ERTAŞ ile kurum personelleri katıldı.

İl Müdürümüz SEVEN, "Bakanlığımızca genç çiftçilere yönelik başlatılan 30 bin TL hibe programı kapsamında başvurular Cuma günü itibari ile başlanacağı, özellikle köylerimizde işsiz gençlerimizin çiftçilik yapması adına çok önemli bir destektir. Bu projenin şimdiden tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi ile ilgili yapılan toplantıda; 2016 yılında İlimiz genelinde uygulanan, Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arıcılık, meyvecilik ile seracılık konularında 177 proje değerlendirilerek, uygulama ve sahada yaşanan problemlerin, 2017 yılında yaşanmaması için, Genç Çiftçi Tebliğinin proje konuları, başvuru yapacak genç çiftçilerde aranacak şartlar ve başvuru aşamasında istenecek belgelerle ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Proje için gerekli olan bilgilere, Bakanlığımız personelince hazırlanan program içerisinde ve gencciftci.tarim.gov.tr adresinde ulaşılabileceğine değinilerek,  bir proje hazırlatılmasına gerek olmaksızın verilen adres üzerinden genç çiftçilerimizin 2017 yılı için Genç Çiftçi Projelerine başvuru yapabilecekleri söylendi.

Ayrıca 2017 yılı İl Özel İdaresi'nin kaynaklarıyla Meyveciliği Geliştirme Projesi, Sebzeciliği Geliştirme Projesi ve Arıcılığı Geliştirme Projeleri hakkında da bilgilendirmeler yapıldıktan sonra toplantı sona erdi.


''