8.3.2017 / Gösterim Sayısı : 387

İl Müdürlüğümüzde Muhtarlarla Toplantı Yapıldı.

#İl Müdürlüğümüzde Muhtarlarla Toplantı Yapıldı

         İl Müdürümüz Sayın Abdullah SEVEN, Şube Müdürlerimiz ve Şubelerde görevli teknik personellerin katılımıyla 06.03.2017 tarihinde merkez ve merkeze bağlı köy muhtarları ile toplantı düzenlendi.

Toplantıda Şube Müdürleri ve Teknik personeller 2017 yılı Hakkari ilimizdeki tarımsal faaliyetler bakanlığımızın uygulamaları uygulanacak programlar,  yöntemler hakkında sunumlar gerçekleştirildi. Yapılan sunumlarda tarım uygulamaları, destekler, teşvikler, Tarım sigortaları (TARSİM), Çiftçi Eğitim ve Yayım çalışmaları, Çiftçi Kayıt Sistemleri, Tarımsal İşletme Danışmanlığı (TİD) vb. konularda detaylı bilgiler verildi.

Gerçekleştirilen sunumların ardından muhtarlarımız bölgesel olarak köylerinde ikamet eden çiftçilerin sorun  temennileri ve çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Toplantı sonunda İl Müdürümüz Sayın Abdullah SEVEN geniş katılımın sağlandığı toplantıda; katılımcılara teşekkür ederek dile getirilen sorunların üzerinde ivedilikle çalışmaların yapılacağı ve bu şekilde düzenlenen istişare toplantılarının zaman içerisinde tekrarlanmasıyla Hakkari ilimizde tarımsal faaliyetlerin hak ettiği noktaya daha hızlı ve daha kısa sürede ulaştırılacağını söyleyerek toplantı sonlandırıldı.   

''