30.12.2016 / Gösterim Sayısı : 412

Başarılı Kadın Kooperatiflerimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çatısı Altında Buluştu

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonun ''Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi ve Kırsal Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Alt Komisyonu Dünya Kooperatifçilik Günü sebebi ile 22 aralık 2016 tarihindeki komisyon toplantısında  ''Kırsal Alanda Kooperatif Örgütlenmesi ve Kadın'' konusunu gündeme getirdi.

Toplantı KEFEK Başkanı Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer KATIRCIOĞLU başkanlığında; ''Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi ve Kırsalda Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi  Alt  Komisyonu '' Başkanı Bursa Milletvekili Emine Yavuz GÖZGEÇ ile diğer komisyon üyeleri Aydın Milletvekili Deniz DEPBOYLU, Düzce Milletvekili Ayşe KEŞİR ve Tekirdağ Milletvekili Ayşe DOĞAN'ın katılımları ile gercekleştirildi. Ayrıca Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur GÜNAY'da toplantıda yer aldı.

Toplantıya Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü , Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı katılım sağlayarak sunumlarını yaptı.

Toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kırsalda kadınlara yönelik verilen eğitim ve yayım hizmetleri sonucu başarılı ve örnek teşkil eden kurucusu ve ortaklarının çoğunlugu kadınlardan oluşan Aksaray, Amasya, Düzce, Eskişehir, Hakkari ve Zonguldak illerinden katılım sağlayan kadın kooperatifleri  de kooperatiflerinin faaliyet alanlarında, deneyimlerinden, karşılaştıkları sorunlardan bahsederek toplantı tamamlandı.

''