21.11.2016 / Gösterim Sayısı : 480

Aspir Bitkisinin Yetiştirilmesi Konferansı

#Aspir Bitkisinin Yetiştirilmesi Konferansı

Bölgemizde üretimi birinci dereceden Devlet teşvik ve desteklemesi kapsamında olan; Ekonomik değeri ve verimi yüksek Aspir Bitkisinin tanıtımı,sanayideki önemi,kullanım yerleri,ülkemiz ve çiftçilerimiz için ekonomik değeri,destek ve teşvikleri hakkında bilgilendirme amaçlı Konferans düzenlendi.

          Hakkari ili Yüksekova İlçe Müdürlüğümüz tarafından Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezinde düzenlenen Konferansa İlçe Kaymakamımız sayın İbrahim ÇENET,İl Müdürümüz Abdullah SEVEN,İlçe Müdürü Cezmi YILMAZ,Şube Müdürleri,İl ve İlçe personelimiz,Kurum amirleri,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih ÖZDEMİR,Köy Muhtarları ve çok sayıda çiftçi katılım gösterdi.

         Katılımın çok yoğun olduğu Konferansta daha önceden Tarım Bakanlığı Danışmanlığı görevini yürüten  Konya Selçuk Üniversitesi Endüstri Bitkileri Anabilim Dalı Başkanı aynı zamanda Aspir Derneği Başkanı olan Prof.Dr.Fikret Akın ERDEM konuşmacı olarak katılmış ve Aspir bitkisinin tanıtımı hakkında sunum yapmıştır.

        İl Müdürümüz Abdullah SEVEN Konferans sonrasında yaptığı açıklamada ‘’ Gerek Ülkemiz gerekse çiftçilerimiz için katma değeri ve getirisi yüksek olan alternatif tarım ürünlerinin yetiştirilmesi konusunda çok faydalı bulduğu bu sunumu hazırlayan,sunan ve emeği geçen başta Prof. Dr. Fikret Akın ERDEM Beye ve bütün katılımcılara teşekkür ederek, buna benzer çalışmaların ileride de devam edeceğini belirtti.​

''